You are currently viewing Najkrajšie výhľady Karibiku

Najkrajšie výhľady Karibiku

  • Post author:
  • Post published:2019-10-06
  • Post category:Nezaradené
  • Reading time:4 mins read
  • Post last modified:2023-08-27

Sú 2 veci, ktoré hľadám na každej zo svojich ciest. Vodu a výhľady. Tie karibské ma veľmi prekvapili. Tu sú moje najobľúbenejšie, ktorým určite nájdi miesto aj vo svojom itinerári.

1️. Shirley Heights, Antigua a Barbuda

Top výhľad v celých Malých Antilách odhalí English Harbour a jeho lode žiariace na mori v niekoľkých odtieňoch modrej. A v jasný deň aj siluety ostrovov Montserrat a Guadeloupe v diaľke.

2️. Timothy Hill, Svätý Krištof a Nevis

Cestu na juhovýchod ostrova cez Timothy Hill by som absolvovala aj stokrát len kvôli tomuto pohľadu. Na obe strany ostrova, na pláže zátoky Friar’s a Frigate, na Atlantický oceán a Karibské more. A na Nevis a oblak, ktorý sa večne vznáša nad jeho špičkou.

3️. Rainforest Adventures, Svätý Martin

Biele jachty a červené strechy domov, ktoré na mori vyzerajú ako kvetinová záhrada, orámované zelenými kopcami. Pohľad, čo sa mi postupne odhaľoval, keď som lanovkou stúpala na vrchol jednej z najvyšších hôr ostrova. Top 360-stupňovy výhľad prišiel o 1. miesto v rebríčku len pre dlhé čakanie v rade.

4️. Coxen Hole, Roatán

Metropola ostrova Roatán, Coxen Hole, pomenovaná po pirátovi, na prvý pohľad šokuje, na druhý pohľad poriadne prekvapí. Aj fantastickým vyhliadkovým bodom, ktorý je na kopci kúsok za mestom.

5️. Havana, Kuba

Takto moja loď prichádzala týždeň za týždňom do Havany. Preplávala popri Malecone a pevnosti Morro, aby „zaparkovala“ v prístave pod „dohľadom“ sochy Ježiša. Pozerala som sa na to síce „len“ z výšky otvorenej paluby lode, no i tak to bol pohľad na nezaplatenie.

6️. California Lighthouse, Aruba

Pohľadnicová pamiatka, ktorá sedí na vyvýšenine nad morom, je jedným z pár miest plochého ostrova, kde som sa mohla pokochať lepším 360-stupňovým výhľadom. I na pláž Arashi a lode hojdajúce sa na rozbúrenom mori.

7️. Mayské ruiny Lamanai, Belize

Mayské pamiatky uprostred džungle s opicami skáčucimi po stromoch a ruinami, čo sa mňa pozerali, sú sami o sebe lákadlom. Bonusom bol chrám, na ktorý sa dalo vyliezť a z výšky 33 metrov obdivovať ruinu, džungľu i lagúnu v diaľke.

Pridaj komentár

Jana Kristeková

Závisláčka od cestovania, ktorá sa plaví svetom na palube zaoceánskeho kolosu. A píše o tých naj miestach a momentoch, na ktoré pri tom narazila.