O BLOGU A JEHO AUTORKE

AHOJ,

volám sa Jana. Som závisláčka od cestovania na ceste k uzdraveniu. Koho klamem. Som na ceste na letisko, do prístavu, alebo aspoň prstom po mape. (Bola) som animátorka, sprievodkyňa, delegátka a Tour Escort na výletnej lodi. Dnes už cestujem pre radosť (keď zrovna nezúri vírus). A preto, aby som mala o čom písať.  

AKO SOM SA DOSTALA K BLOGU?

Myšlienka na blog ma chytila niekde medzi Krétou a Cyprom. Mal byť odpoveďou na stovky otázok o mojich cestách.  Vznikol, aby priblížil ďaleké i bližšie krajiny. Aby moje zážitky inšpirovali aj teba na cestovanie.

Čo na blogu nájdeš

PREČO SA TI OPLATÍ SLEDOVAŤ LOĎOU PO SVETE PRAVIDELNE?

Nájdeš tu miesta, ktoré ti pomôžu zostaviť dovolenkový itinerár. Adrenalínové atrakcie. Významné aj menej známe pamiatky. Top pláže. Jedlá, ktoré stojí za to ochutnať v Európe, Karibiku i Ázii.

Ukáže ti ako cestovať lacnejšie, bezpečnejšie a bez problémov. Dá ti tipy na ubytovanie, dopravu a platenie. Množstvo praktických článkov z miest ak Malorka, Madeira či Portugalsko som napísala pre Travelhacker.blog.

Vyraziť na vlastné dobrodružstvá ťa “donútia” príhody, momenty, keď som ostala stáť bez slov aj zábery, ktoré povedia viac ako tisíc slov.

Nahliadneš do zákulisia, do podpalubia, výletnej lode. Prostredníctvom mojich príbehoch odhalíš zábavné i temné stránky života na mori.

TAJOMSTVÁ SKRYTÉ ZA LOĎOU PO SVETE 

CELÝ PRÍBEH

Naplánované som to mala úplne inak. Po gymnáziu vysoká, po nej práca. Zrejme niekde v kancelárii. Snáď nie v knižnici (študovala som knižnično-informačnú vedu).

Na „magistra“ som sa ale nedostala. Miesto naháňania sa za titulom som utiekla sama na koniec Európy, na Krétu. Šla som robiť animátorku, niečo, o čom som ešte týždne pred odchodom ani nepočula.

V zahraničí som bola dovtedy len párkrát. Zo školy v Holandsku a na Sicílii, na trhoch vo Viedni, predĺžený víkend v Budapešti a Bruseli. 

Pracovne som bola doma skôr pred počítačom. A zrazu som mala zabávať ľudí na dovolenke. Lákať ich na nezvyčajné aktivity a tancovať pred nimi.

02. Animation 30

Ešte nezvyčajnejšie bolo, že mi táto cesta z komfortnej zóny začala po príchode do každodennej reality opäť študentky chýbať. 

Keď ma manažér, ktorý ma chcel prvý týždeň vyhodiť,  zavolal na ďalšiu sezónu,  bolo rozhodnuté. Namiesto výšky vo Viedni smerovali moje kroky opäť na Krétu. 

Medzitým som si odskočila animovať do Egypta, objavila som čaro Ázie. Po 4 úžasných letách som sa z Kréty a sveta hotelovej zábavy pohla ďalej.  Sprevádzala som na Cypre, neskôr delegovala na Čiernej Hore. 

Obe práce mi vydláždili cestu na palubu zaoceánskeho kolosu, ktorý ma stihol previezť zamrznutými i slnečnými nórskymi fjordmi. Krásami Islandu. Slnkom zaliatymi karibskými krajinami. 

A naposledy historickými mestami Starého kontinentu, ktoré som brázdila úplne novučičkou loďou.

Precestovných krajin
Napísaných článkov
Packag
Travels