Volám sa Jana. Som závisláčka od cestovania na ceste k uzdraveniu. Koho klamem. Som na ceste na letisko, do prístavu, alebo aspoň prstom po mape. (Bola) som animátorka, sprievodkyňa a delegátka. Dnes som Tour Escort na výletnej lodi, blogerka a autorka cestovateľských článkov.

Blog Loďou po svete. O čom je, a prečo sa ti oplatí sledovať ho pravidelne?

Myšlienka na blog sa zrodila niekde medzi Krétou a Cyprom, medzi stovkami otázok o mojich cestách. O čom je? Predsa o cestovaní. Vznikol, aby priblížil moje zážitky každému, koho vzdialené krajiny zaujímajú. Aby inšpiroval na cestovanie, ktoré nikdy nebolo jednoduchšie a lacnejšie.

Nájdeš tu:

Miesta, ktoré ti pomôžu zostaviť tvoj dovolenkový itinerár. Adrenalínové atrakcie, významné aj menej známe pamiatky, top pláže, jedlá, ktoré stojí za to ochutnať v Európe, Karibiku i Ázii.

Dopĺňajú ich užitočné tipy k ubytovaniu, doprave, plateniu. Vďaka nim môžeš cestovať lacnejšie, bezpečnejšie a bezproblémovejšie. Bez ohľadu na to, či miesto navštíviš ako pasažier výletnej lode alebo v rámci týždňovej dovolenky. Tipy z krajín a miest, ktoré som navštívila nájdeš aj v mojich článkoch pre Travelhacker.blog.

Nejaký ten historický fakt, vtipnú príhodu, sprievodcovskú zaujímavosť, momenty, pri ktorých som ostala stáť bez slov. To aby som nebola za praktického suchára.

Príbehy o neznámom svete na mori, o živote na lodi, v ktorých sa dočítaš o jeho zábavných i tienistých stránkach.

Fototipy. Zábery, ktoré niekedy povedia viac ako tisíc slov. A možno ťa práve ten jeden “donúti” vyraziť na vlastné dobrodružstvá.

Inšpiráciu, aby si vedel, koľko sa na tom svete skrýva možností. Na cestovanie, prácu, život.

Kontakty, spolupráca, otázky, …

Napíš mi na kristekova.j(zavináč)gmail.com alebo na Facebook.

Fotky a videá nájdeš na Instagrame, Daybyme a Youtube.

Kontaktuj ma

Čo ma priviedlo k cestovaniu a blogu?

Naplánované som to mala úplne inak. Po gymnáziu vysoká, po nej práca. Zrejme niekde v kancelárii. Snáď nie v knižnici (študovala som knižnično-informačnú vedu). Na magisterské štúdium som sa ale nedostala.

Miesto naháňania sa za titulom som utiekla prakticky sama takmer na koniec Európy, na Krétu. Robiť animátorku, niečo, o čom som ešte týždne pred odchodom ani nepočula.

Cestovateľsky som mala za sebou školský výmeňák v Holandsku, pár výletov do Viedne, predĺžený víkend v Budapešti a Bruseli. „Kariérne“ som sa skôr našla za monitorom počítača. A zrazu som mala zabávať ľudí na dovolenke. Lákať ich na nezvyčajné aktivity a tancovať pred nimi.

Ešte nezvyčajnejšie bolo, že mi táto cesta z komfortnej zóny začala po príchode do každodennej reality študentky chýbať. A keď ma manažér, ktorý ma chcel prvý týždeň vyhodiť, chcel po sezóne naspäť, bolo rozhodnuté. Namiesto výšky vo Viedni smerovali moje kroky opäť na Krétu.

Medzitým som si odskočila animovať do Egypta, objavila čaro Ázie. A po 4 úžasných letách som sa z Kréty a sveta hotelovej zábavy pohla ďalej. Odišla som sprevádzať na Cyprus, neskôr delegovať na Čiernej Horu.

Obe práce mi vydláždili cestu na palubu zaoceánskeho kolosu, ktorý ma stihol previezť zamrznutými i slnečnými nórskymi fjordmi. Krásami Islandu. Slnkom zaliatymi karibskými krajinami.

A napokon aj historickými mestami Starého kontinentu, ktorý budem brázdiť aj túto zimu. Tentoraz úplne novučičkou loďou.